Strona główna

Jak zainstalować Firefoksa?

Menu
  » Dlaczego Firefox?
  » Instalacja i konfiguracja
  » Zmiana wyglądu
  » Dodatki
  » Motywy
  » Informacje
  » Kanały RSS
  » Kontakt

Inne
  » Promowanie Firefoksa
  » Śmieszny filmik o Firefoksie
  » Nowe, lepsze logo FF

Firefox - pobierz teraz

Pobierz nową wersję Firefoksa!

Jeśli choć raz instalowałeś(-aś) cokolwiek instalacja Firefoksa nie sprawi Ci żadnego problemu.

      Na początek ściągnij najnowszą wersję Firefoksa. Ściągnięty plik odpalamy poprzez dwukrotne kliknięcie myszą na nim i właśnie zaczyna się instalacja. Można się ograniczyć do klikania dalej i jest to droga zalecana :).

      Jeśli udało nam się zainstalować Firefoksa musimy zmienić kilka rzeczy. Jest to przystosowanie przeglądarki według mojego gustu i nie wszystkim się może podobać.

      Odpalamy najpierw Narzędzia >> Opcję i możemy sobie popatrzeć i pozmieniać różne rzeczy. Proponuję w Ogólne ustawić stronę główną na http://www.google.pl.

      Kolejną rzeczą, którą możemy zrobić jest przejście na Pobieranie i zaznacznie: Pytaj mnie gdzie zapisać plik co ułatwi nam późniejsze ściąganie.

      Kolej na ustawienia zakładek. Jeśli korzystaliśmy z Opery, Internet Explorera musimy wyeksportować zakładki do formatu HTML. Gdy już mamy taki plik klikamy na Zakładki >> Menedżer zakładek, a następnie Plik >> Importuj i wskazujemy miejsce gdzie są nasze zakładki w formacie HTML. W tym menedzerże możemy tworzyć foldery, kasować i sortować.

      Proponuję jeszcze kliknąć Widok >> Paski narzędzi i odznaczyć Pasek zakładek lub zwany inaczej Pasek zakładek osobistych.

Podstawowa konfiguracja już za nami. Teraz możemy zainstalować jakiś przydatny dodatek lub zmienić wygląd, ale nie jest to konieczne.

Pobierz nową wersję Firefoksa!