Strona główna

Dodatki Firefox

Menu
  » Dlaczego Firefox?
  » Instalacja i konfiguracja
  » Zmiana wyglądu
  » Dodatki
  » Motywy
  » Informacje
  » Kanały RSS
  » Kontakt

Inne
  » Promowanie Firefoksa
  » Śmieszny filmik o Firefoksie
  » Nowe, lepsze logo FF

Firefox - pobierz teraz

Ściagnij najnowszą wersję Firefoksa!

Dodatki instaluje się klikając na link z elementem o rozszerzeniu .xpi. Należy pamiętać aby zezwolić witrynie na instalację dodatku.

Firebug
Dodatek ten to podstawowe narzędzie każdego webmastera. Pozwala zmieniać wygląd strony "w locie" dzięki możliwości dodawania, modyfikowania, usuwania treści, styli czy elementów strony. Dodatkowo wyświetla błędy JavaScript, pozwala na modyfikację i przeglądanie drzewa DOM. Oprócz tego w zakładce Sieć wyświetla informacje o każdym żadaniu, odpowiedzi i potrzebnym na żądanie czasie.

i.Eos
Dodatek pozwala na oglądanie podglądu strony obok wyników wyszukiwania. Może nam oszczędzić czasu, który poświęcilibyśmy na wejście na bezwartościową stronę. W moim przypadku nie spowolnił wyszukiwania.

AdBlock Plus
Niezbędnik każdego internauty. Tutaj blokujemy wybrane reklamy poprzez wpisanie ciągu, który się w nich powtarza. Wpisując googlesyndication.com blokujemy reklamy Google Adsense, wpisując stat.pl i gemius.pl blokujemy ciasteczka statystyk i nie jesteśmy szpiegowani przez właścicieli stron. Możemy zablokować każdą reklamę i nigdy już ona nas nie zirytuje. Po instalacji, AdBlocka znajdziemy w Narzędzia >> AdBlock jak również na pasku stanu. Możemy skorzystać z gotowych list filtrów przygotowanych przez dobrych ludzi, działają świetnie.

Track Me Not
Dodatek wysyła losowe zapytania do wyszukiwarek Google, Msn, AOL. Ma to na celu ukrycie w tym gąszczu naszych prawdziwych zapytań. Dodatek powstał po wypływie z AOL danych dotyczących wyszukań internautów.

Gesty myszy
Dodatek umożliwiający sterowanie przeglądarką za pomocą gestów myszy. Bardzo użyteczny dodatek.

Dodaj do zakładek
Z kolei ten dodatek dodaje przy zakładkach tekst Dodaj zakładkę tutaj co w sposób znaczący upraszcza dodawanie stron do zakładek.

Web Developer
Rozbudowane narzędzie dla webmastera.

TabMix Plus
Jeden z wielu dodatków ułatwiający pracę z kartami.

Screen Grab
Zamiast robić PrintScreeny możesz użyć tego narzędzia, aby zapamiętać wybraną stronę w postaci obrazka.

ColorZilla
Pobiera kolor dowolnego elementu ze strony, na której się znajdujemy.

IETab
Wyświetlanie wybranej strony www jakbyśmy używali Internet Explorera.

Key Config
Dodatek ten pozwala zdefiniować nam klawisze skrótów. Bardzo przydatne dla ludzi przywyczajonych do używania innych kombinacji niż ma Firefox.

PageRank
Dodatek pokazuje w prawym dolnym rogu ważność strony według Google. Tak zwany PageRank. Nie przeszkadza, a dla webmastera może być przydatny.