Strona główna

Wygląd Firefoksa 5

Menu
  » Dlaczego Firefox?
  » Instalacja i konfiguracja
  » Zmiana wyglądu
  » Dodatki
  » Motywy
  » Informacje
  » Kanały RSS
  » Kontakt

Inne
  » Promowanie Firefoksa
  » Śmieszny filmik o Firefoksie
  » Nowe, lepsze logo FF

Firefox - pobierz teraz
Jako ciekawostkę przedstawiamy nowy wygląd Firefoksa 5, który ma ukazać się już za kilka miesięcy. To może dziwić, że jeszcze nie ma oficjalnej wersji 4, a już mówi się o wersji 5. Chodzi tu głównie o marketing. Przeglądarki konkurentów mają stanowczo wyższe numery IE 9, Opera 10, Chrome 10. Wersje 5 możemy traktować jako wizualną nakładkę na wersję 4, która z kolei przynosi zmiany techniczne i jakościowe.

Na pierwszy screenie widzimy wiele krągłości. Widać wyraźnie, że interfejs jest znacząco odświeżony. Czy lepszy? Mi się osobiście podoba i czuję ten powiew świeżości w kolejnych wydaniach Firefoksa. Być może za lżejszym interfejsem przyjdzie lżejsza przeglądarka, która wiele może, bo to, że Firefox wiele może nie ulega wątpliwości. Widzimy tutaj zaokrąglone przyciski, zaokrąglone karty, zaokrąglone paski adresu i wyszukiwania.

Nowy wygląd Firefoksa 5

Kliknij, aby powiększyć

Drugi screen przedstawiam po to, aby pokazać ciekawy element nowego Firefoksa. Jest to opcjonalny przycisk, który pojawia się nad kartami. Tak na prawdę jest to rozwijane menu, w którym możemy ukryć wiele opcji. Służyć on będzie również zdefiniowaniu miejsc typowych dla konkretnej strony. Będzie można "wgrać" do przeglądarki menu Facebooka czy Nk. Czy to zmiana na lepsze? Myślę, że dopóki nie zaczną wciskać tam na siłę jakichś serwisów to czemu nie. Mimo, że korzystam z Facebooka nie chciałbym, żeby był to element przeglądarki, która ma służyć całej sieci, a nie jednej witrynie mimo, że najpopularniejszej.

Nowy wygląd Firefoksa 5

Kliknij, aby powiększyć

Na ostatnim już zrzucie ekranu przedstawiam unowocześniony pasek przeszukiwania odwiedzanej strony. Te przydatne narzędzie również doczekało się swojej nowej wersji. Podobno ma zniknąć czerwony kolor pojawiający się, gdy nic nie zostanie odnalezione. Designerzy Firefoksa uznali go za "brzydki". Widzimy tutaj również, że wyświetla się podpowiedź na jakiej stronie wyszukujemy. Może to okazać się przydatne.

Nowy wygląd Firefoksa 5

Kliknij, aby powiększyć

Dobrze, że nad przeglądarką trwają pracę, a jeszcze lepiej jak zmiany przypadną do gustu użytkownikom, czyli nam. Oby tak właśnie było!

Pobierz nową wersję Firefoksa!

Napisano dnia 2011-03-21. Kopiowanie części artykułu dozwolone wyłącznie po podaniu klikalnego odnośnika do oryginału.