Strona główna

Co robimy w trybie prywatnym Firefoksa?

Menu
  » Dlaczego Firefox?
  » Instalacja i konfiguracja
  » Zmiana wyglądu
  » Dodatki
  » Motywy
  » Informacje
  » Kanały RSS
  » Kontakt

Inne
  » Promowanie Firefoksa
  » Śmieszny filmik o Firefoksie
  » Nowe, lepsze logo FF

Firefox - pobierz teraz
Dzięki uruchomieniu w Firefoksie trybu prywatnego (Narzędzia >> Przejdź do trybu prywatnego lub Ctrl + Shift + P) internauta zyskuje większą anonimowość w sieci. Ten tryb to nowa instancja Firefoksa, w której przeglądarka nie zapamiętuje historii odwiedzonych witryn oraz ciasteczek. Pozwala to na ukrycie przed potencjalnym "szpiegem" naszej sieciowej aktywności. Może być to przydatne w pracy lub jako ochrona przed nadgroliwym partnerem. Pominiemy w tym artykule informacje o tym, że ten tryb ten nie zapewnia pełnej anonimowości.

Jesteście ciekawi do czego wykorzystywany jest tryb przez internautów? Mozilla przeprowadziła testy mające sprawdzić jak użytkownicy korzystają z trybu prywatnego. Podczas eksperymentu nie sprawdzano co odwiedzają użytkownicy przeglądarki, a wyłącznie kiedy włączyli i wyłączyli przeglądarkę.

Zachowania internautów nie będą nikogo dziwić. Największą aktywność obserwuje się w porze przerwy w pracy (szczyt to 12:00), prawdopodobnie pracownicy chcą zamaskować przed szefem lub osobami pracującymi na tym samym komputerze odwiedzane strony.

Drugą, równie popularną porą był wieczór i noc, a średni czas spędzony w trybie prywatnym wynosi około 10 minut. Mozilla tych danych nie zbierała, ale każdy może zinterpretować co wieczorami oglądali użytkownicy.

Pobierz nową wersję Firefoksa!

Napisano dnia 2011-03-10. Kopiowanie części artykułu dozwolone wyłącznie po podaniu klikalnego odnośnika do oryginału.